Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

zakładanie działalności ze wspólnikiem – spółka cywilna

Jeżeli zdecydowałeś się na założenie działalności gospodarczej razem z osobą, która będzie twoim wspólnikiem prawdopodobnie założysz spółkę cywilną. Żeby założyć taką spółkę każdy ze wspólników musi zarejestrować się samodzielnie jako osoba prowadząca działalność gospodarczą. Spółka cywilna posiada odrębne numery NIP i REGON, jednak nie jest traktowana przez prawo jako niezależny podmiot gospodarczy. Zaletami tej formy działalności są stosunkowo niskie koszty założenia i ograniczone do minimum formalności.

 

Od umowy zawarcia spółki musimy zapłacić podatek w wysokości 0, 5% wniesionych przez wspólników nakładów. Umowa jest dosyć dowolna, nie ma tu jakichś ściśle określonych regulacji prawnych, może zawierać szczegółowe wkłady każdego wspólnika, które nie są w żaden sposób regulowane, może być zawarta na określony czas. Wspólnicy tak jak w przypadku firmy jednoosobowej odpowiadają tu całym swoim majątkiem osobistym. Ten rodzaj działalności po przekroczeniu pewnych dochodów mamy obowiązek przekształcić w spółkę jawną. Jest to więc sposób prowadzenia raczej niewielkiej działalności.