Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Zadłużenie

Zadłużenie od razu kojarzy się nam z finansami, długami, pożyczkami, bankami, kredytami oraz na pewno z często nielegalnymi przedsiębiorstwami machlojkami. Jednak nie koniecznie tak musi być. Przecież każdy, kto zaciąga kredyt w danym banku automatyczni jest zadłużony. To, czy spłaci dany kredyt czy tez będzie do tego uciekał to już jego sprawa. Dlatego nie musi tak od razu nerwowo reagować na dany termin . To nie będzie dobre.

Tego rodzaju element jak zadłużenie warunkuje nam fakt, że w jakiejś instytucji lub u jakiejś osoby jesteśmy dłużni, i musimy mu oddać dane pieniądze nie zapominajmy o odsetkach lub innych tego rodzaju sprawach. Zbyt długi okres zadłużenia także nie jest dla nas dobry. Najlepiej przestrzegać terminów i mieć wszystko z głowy. Łatwo powiedzieć, że ale czasami trudniej zrobić. Tak to niestety wygląda i możemy zauważyć, że zadłużenie było, jest i będzie kojarzone negatywnie w naszym życiu oraz w krajobrazie finansów oraz naszego obciążenia budżetu domowego. Zadłużenie nie jest dobre dla nikogo.

Leave a Reply