Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  April 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

własny biznes sposobem na przejęcie kontroli nad własnym życiem

business-man-1083202-mPracujesz na etacie i jesteś już zmęczony taką formą pracy? Możesz spróbować otworzyć własną działalność gospodarczą. Jest to świetna metoda na zmianę swojego życia od podstaw. Praca dla kogoś często powoduje, że stajemy się leniwi, ospali, zanika nasza kreatywność. Pracujemy określoną ilość czasu, nie angażujemy się zbyt bardzo w swoje obowiązki, nie mamy poczucia panowania nad swoim losem. Często nie mamy poczucia, że to, co robimy jest ważne i ma sens. Czujemy się pionkiem w wielkiej grze.

 

To może osłabiać naszą osobowość i prowadzić do apatii. Decyzja o założeniu własnej firmy może być prawdziwą rewolucją w naszym życiu. W tym momencie wszystko zaczyna zależeć od nas. To czy zarobimy dużo pieniędzy, czy nie będziemy mieli co jeść jest już tylko naszym problemem. Stajemy się panami własnego losu. Jest to odpowiedzialne, ale otwiera przed nami nowe drogi i możliwości. Zdajemy sobie sprawę, że aby przetrwać musimy działać w stu procentach efektywnie. Nasza praca jest cięższa, ale pracujemy dla siebie.