Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Uwarunkowania do prowadzenia biznesu w Polsce

Jeśli idzie o zakładanie własnej firmy w Polsce to oczywiście nadal nie jest to sprawa łatwa. Wynika to z faktu nie tylko licznych utrudniających takie działania uwarunkowań prawnych w przypadku osób chcących prowadzić własną działalność. W znacznie większym stopniu utrudnienia dotyczą dużych, ale także średnich firm. Wydawać, by się mogło oczywiście, iż w tym względzie mało jest na ten temat informacji, ale z drugiej strony w znacznym stopniu wynika to z faktu, iż osób prowadzących mniejsze podmioty gospodarcze jest znacznie więcej na rynku ,a co za tym idzie ich głos jest słyszalny bardziej. Dodatkowo w tym elemencie na rynku obserwować możemy, także niestety to, że sfera władzy rządowej, ale także cała klasa polityczna w szerszym zakresie stara się wspierać tego rodzaju działania, gdyż oczywiście na pierwszy rzut oka w znacznie większym stopniu wpływają na zmniejszanie się sfery bezrobocia. W wielu przypadkach może być to złudne wrażenie, ale generalnie należy sobie powiedzieć, iż nie tylko różnego rodzaju rankingi pokazują, iż zakładanie, ale także prowadzenie działalności biznesowej w Polsce nie jest łatwe, ale także działania podejmowane przez różne osoby na rynku na co dzień takie coś udowadniają. Jest to o tyle dziwne, że makroekonomiczne uwarunkowania prowadzenia działalności w Polsce są bardzo korzystne.

Po pierwsze jesteśmy bardzo dużym rynkiem, który wśród wielu rodzajów rozwiązań, czy produktów nie jest jeszcze nasycony w skali jaką możemy obserwować w krajach rozwiniętych. Dodatkowo możemy, także wzrost siły nabywczej obywateli, a jednocześnie dość niskie koszty pracy przy jednoczesnym całkiem sporym zasobie umiejętności. Właściwie jedynym problemem może być jeszcze efektywność wykonywania działań w pracy przez pracowników, ale i ten wskaźnik rośnie w czasie, co na pewno również należy zaliczyć jako plus, zwłaszcza w większej perspektywie czasowej. W związku z tym inwestycje w Polsce powinny być w szczególny sposób ułatwiane by móc oczywiście wykorzystać owe korzystne trendy.