Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  February 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Ubezpieczenie samochodu w racie kredytu

image Wysokość wkładu własnego ma bezpośredni wpływ na wysokość oprocentowania, im wyższy jest wkład własny tym niższe oprocentowanie może zaproponować Tobie bank. Warto również odwiedzić kilka banków i poprosić o wykonanie symulacji wysokości kredytów. Możemy również takie symulacje wykonać sobie samemu na stronach bankowych lub specjalnych pośredników internetowych. Warto również podczas sprawdzania oferty kredytowej sprawdzić całkowity koszt kredytu i dodatkowych jego kosztów. Najczęściej jest on podany obok kalkulatora, jeżeli jednak nie znaleźliśmy to wystarczy, że pomnożymy ilość rat przez wysokość raty, odejmiemy koszt zakupu samochodu i mamy gotowy koszt kredytu. Najczęściej jednak koszty spłaty kredytu są jeszcze wyższe gdyż nie zakładają one kosztów prowizji za udzielenie kredytu na zakup samochodu. Prowizja jest dość uciążliwym elementem kredytu i potrafi sięgać kilku procent. Podczas wybierania banku warto zapytać czy możemy ubezpieczenie samochodu za pierwszy rok jak i również prowizję wkalkulować kredyt i spłacać to w trochę wyższych ratach? Warto w banku zapytać się czy możemy ubezpieczenie samochodu mieć wkalkulowane w ratę kredytu i płacić ją trochę wyższą.
Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, gdyż umożliwia nam podniesienie wkładu własnego i oszczędza nam wydatek rządku kilku tysięcy złotych gotówką. Są to koszty, których nie ominiesz i musisz je ponieść zanim wyjedziesz swoim nowym samochodem na miasto. Niektóre banki mają preferencyjne warunki udzielania kredytów na konkretne marki a wręcz tylko na konkretne marki udzielają kredytów. Taka sytuacja ma miejsce przykładowo w przypadku Fiat Bank. W tym banku otrzymamy kredyt tylko na samochody z grupy Fiata takie jak Fiat, Alfa Romeo czy Lancia. Takiego rozróżnienie nie wprowadzają tradycyjne banki komercyjne, dla nic istotne jest tylko to czy samochód jest nowy czy używany oraz jakiej wysokości biedzie kredyt. Ważne jes dla banków za to czy jesteśmy ich klientem i czy mamy u nich konto, jeżeli odpowiedź brzmi tak to zdecydowanie możemy liczyć na niższe oprocentowanie lub prowizję podczas zaciągania kredytu w swoim banku.