Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  February 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

skąd wziąć pieniądze na firmę?

money-rule-the-world-5-1089159-mFinansowanie firmy może odbywać się z kilku źródeł. Najbardziej komfortową dla nas sytuacją jest taka, gdzie możemy sfinansować wszystkie wydatki z własnej kieszeni. W takiej sytuacji musisz się liczyć z utratą swoich pieniędzy, ale wszystko leży tu w zakresie twojej odpowiedzialności. Masz ten komfort, że nie jesteś zadłużony i w razie kłopotów finansowych możesz cały czas zaciągnąć pożyczkę. Inną metodą pozyskania gotówki jest wsparcie rodziny.

 

Jeżeli twoje relacje z rodziną są dobre możesz liczyć na pożyczkę bez zbędnych formalności, jednak w tej sytuacji czasem trzeba się liczyć z ingerencją rodziny w twoją firmę, a w najgorszym wypadku z pogorszeniem relacji rodzinnych. Jeżeli nie masz wystarczająco środków własnych, ani nie możesz bądź nie chcesz korzystać z pomocy rodziny możesz wziąć do firmy wspólnika. Koszty w tej sytuacji rozłożą się na dwie osoby, jednak władzą w firmie też trzeba będzie się podzielić. Jeżeli nie odpowiada ci ta opcja pozostają ci pożyczki z różnych instytucji finansowych.