Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

pomysł na biznes – biuro nieruchomości


 1. modern-social-housing-flats-1421159-mObecnie w naszym kraju cały czas rośnie liczba budujących się nieruchomości, na rynku wtórnym panuje również duży ruch – wiele osób chce sprzedać lub kupić mieszkanie. W większych miastach bardzo popularny jest również wynajem nieruchomości. Pomimo dużej konkurencji biuro pośrednictwa nieruchomościami wydaje się być dobrze rokującym sposobem na biznes. Możemy założyć agencję specjalizującą się w kupnie i sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym, wtórnym, możemy zająć się także jedynie wynajmem nieruchomości.

 

Jak szeroka będzie nasza specjalizacja zależy od kapitału naszej firmy. Jeżeli jesteśmy małą, początkującą firmą dobrym dla nas wyjściem może być specjalizacja w jednej określonej dziedzinie. Pamiętajmy o lokalizacji naszej firmy. Powinna być ona taka, żeby potencjalni klienci, którzy mogą skorzystać z naszych usług mogli bez problemów do nas dotrzeć. Jeżeli więc będziemy zajmowali się sprzedażą mieszkań na rynku pierwotnym zadbajmy, żeby siedziba naszej firmy znajdowała się w okolicach nowo budującego się osiedla.