Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  February 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Podatki

Decydując się na prowadzenie własnego przedsiębiorstwa należy liczyć się z różnymi problemami dotyczącymi działalności gospodarczej, które przede wszystkim obracają się wokół kwestii związanej z pieniędzmi gdyż niestety pieniądze jeżeli chodzi o prowadzenie przedsiębiorstwa odgrywają najważniejsze znaczenie. Niestety coraz wyższe kwoty związane z prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa z roku na rok są coraz wyższe, a za tym też ciągnie się widmo zwiększenia kosztów związanych z utrzymaniem przedsiębiorstwa przez co wiele osób już na samym początku musi zrezygnować z prowadzenia własnego biznesu gdyż jest to w dalszym ciągu za drogie dla naszych rodaków, których najzwyczajniej na świecie nie stać na utrzymanie firmy w naszym kraju.

Składa się na to także trudna sytuacja na naszym rynku, która jest bardzo trudna dla przedsiębiorstw dopiero co rozpoczynających swoją działalność gospodarczą, ponieważ firmy będące na rynku od dłuższego czasu skutecznie eliminują pozostałe firmy, które dopiero co rozpoczynają i nie są w stanie nadrobić dystansu dzielącego ich od firm z dłuższym stażem.

Leave a Reply