Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

organzacja ślubów – sposób na biznes

wedding-cake-1097269-mJeżeli chcielibyśmy rzucić pracę na etacie i założyć własny biznes, a do naszych atutów należy niezawodność i dobra organizacja możemy pomyśleć o założeniu firmy specjalizującej się w organizacji ślubów i impres okolicznościowych. Działalność taka nie wymaga na początek ogromnego kapitału. W też branży ważniejszym kapitałem jest kapitał ludzki. Ważna jest tu doskonała organizacja, znajomość branży, kontakty, umiejętność zapanowania i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik.

 

Niezbędna jest również odporność na stres, umiejętność panowania nad sobą i wysoko rozwinięte kompetencje interpersonalne. Śluby są najczęściej imprezami budzącymi wiele emocji, a naszym klientom jak nigdy będzie zależało, żeby ten dzień wyglądał idealnie. Jeżeli uda nam się zdobyć wdzięczność i zaufanie klientów zostaniemy poleceni kolejnym, a nasza pozycja zawodowa wzrośnie. Firma organizująca śluby musi zająć się zamówieniem i organizacją sali, przygotowaniem do ślubu państwa młodych i ich rodzin, koordynuje działania wielu specjalistów, którzy są odpowiedzialni za końcowy efekt.