Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Kusząca wiele osób gra na giełdzie

Wiele osób, które obserwuje możliwości jakie daje giełda papierów wartościowych chciałoby, także w ten sposób móc pomnażać swoje środki finansowe. Oczywiście niestety nie jest to tak łatwe, jak mogło, by się wydawać na pierwszy rzut oka, czyli w sytuacji, gdy jedynie obserwujemy zyski, jakie osiągają w ten sposób doświadczeni inwestorzy. Na pewno w tym zakresie podejmując się tego rodzaju gry na instrumentach jakimi generalnie są akcje powinniśmy na pewno przynajmniej na początku uzbroić się w wiedzę i to najlepiej nie tylko książkową, ale także taką jaka zdobyć można na szkoleniach prowadzonych przez doświadczonych inwestorów, czy też maklerów. Kolejnym krokiem z naszej strony musi być wybór odpowiedniego dla na biura maklerskiego. W zależności od tego jakie będą nasze działania na rynku giełdowym powinniśmy szukać takiego biura, które albo oferuje niskie prowizje, albo bardzo rozbudowaną obsługę. To drugie dotyczyć na pewno powinno osób, które zamierzają składać wiele zleceń nawet tych krótkoterminowych, ale także takich którzy potrzebują dobrego kontaktu z maklerem poprzez różne kanały. Również na początku naszej działalności na giełdzie powinniśmy zdecydowanie starać się lokować niewielki kapitał w stosunku do funduszy, które w rzeczywistości będą nam potrzebne, jeśli chcielibyśmy osiągać określone zyski z tego płynące.

W ten sposób nawet w przypadku początkowych porażek jesteśmy w stanie je przynajmniej na stracie minimalizować. Jest to bardzo ważne, gdyż niestety nie każdy nadaje się do tego by być giełdowym graczem. W tym względzie nie chodzie jedynie o posiadaną wiedzę, ale także w znacznym stopniu o to w jaki sposób jesteśmy skonstruowani pod względem emocjonalnym, czy charakteru. Wiele osób nie jest w stanie podejmować racjonalnych decyzji w sytuacji stresowej, a niestety takie to standard w tego typu rodzaju inwestycji. W związku z tym takie rzeczy powinniśmy zawsze sprawdzić poprzez inwestowanie na początku mniejszych kwot, które możemy ewentualnie poświęcić bez obaw.