Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  February 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Kredyty brane w rachunku i na kartach oraz ryzyko z nimi związane

Reklamy zawsze prezentując jakiś produkt są na tyle kuszące, iż z chęcią chcielibyśmy mieć możliwość z nich skorzystania. W tym względzie banki zawsze w znacznym zakresie reklamują takie rodzaje produktów, które są najkorzystniejsze z ich perspektywy o czym warto pamiętać. W takiej sytuacji nie powinniśmy podchodzić do naszych decyzji zbyt emocjonalnie, czyli pod wpływem pierwszej myśli, ale zawsze powinniśmy starać się analizować rezultaty naszych działań, które oczywiście wpływają w bezpośredni sposób na stan naszego portfela. Generalnie warto, więc brać pod uwagę, że banki zawsze w swoich działaniach marketingowych mocno reklamują po pierwsze lokaty, aby pozyskiwać środki finansowe, a po drugie kredyty, które w odpowiedni sposób z ich strony można zabezpieczyć. W związku z tym bardzo często spotkamy się na przykład z ofertami, które dotyczyć będą na przykład zaciągnięcia kredytu w rachunku bieżącym, czy też tworzenia nam takiej linii kredytowej, a więc możliwości skorzystania w każdym momencie z tego typu rozwiązania. Po drugie z kart kredytowych, choć obecnie zwłaszcza po kryzysie sprzed czterech lat czynione jest to znacznie rzadziej wobec niesprawdzonych klientów. W tym względzie sprawdzony klient to oczywiście taki, który może być przez bank odpowiednio zweryfikowany, jeśli idzie o możliwości finansowe, czy też posiadaną zdolność kredytową. Banki nie udzielają kredytów, które nie posiadają odpowiednich dochodów w związku z tym posiadanie konta nie zawsze da nam w danym banku możliwość zaciągnięcia tam długu.

Na pewno, jednak również posiadając takie możliwości powinniśmy, jako klienci podjąć decyzję, czy skorzystanie z zaciągania na rynku pieniędzy w postaci zadłużania się jest nam potrzebne. Bardzo wiele osób korzysta z dodatkowych środków finansowych całkowicie niepotrzebnie, co niestety skutkuje tym, że następnie muszą spłacać takie długi wraz z odsetkami, co niestety nigdy na rynku nie jest opłacalne. Z kredytów na bieżąco powinniśmy korzystać tylko wtedy, gdy dokonujemy ważnych zakupów, które nie mogą czekać.

3 Odpowiedzi do Kredyty brane w rachunku i na kartach oraz ryzyko z nimi związane

 • Ala says:

  Generalnie zadłużanie się w rachunku jest bardzo łatwe i szybkie, problem polega na tym że trzeba to spłacać. Dlatego należy uważać z takim sposobem zadłużania.

 • Warto says:

  Zgadzam się w 100%. Również uważam że jest to niebezpieczne, bo łatwo wpaść w pętlę zadłużenia.

 • Looz says:

  Niestety wszelkiego rodzaju karty kredytowe bardzo kuszą, dostęp do łątwych pieniędzy jest bardzo ryzkowny dla ludzi, którzy nie zarabiają zbyt wiele.