Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  April 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Konkurencja banków

Konkurencja bankowa jest widoczna cały czas w naszym powszednim życiu. Włączamy telewizor i co widzimy? Kolejną reklamę banku, który oferuje nam korzystny kredyt na dany procent lub inne promocje bankowe. Kolejna reklama z innym bankiem w roli głównej. Tak samo plakaty i inne kampanie reklamowe. To nic innego jak walka o klienta. Z czym nam kojarzy się taka walka? Oczywiście z konkurencją. To jest także prowadzone miedzy Banami. Dzięki temu konkurencja banków nie musi dotyczyć jedynie kredytu.

Banki mają także korzyści z prowadzenia konta lub z innych usług. Dzięki temu zarabiają praktycznie na wszystkim, co dotyczy finansów. Zarabiają a pomocą pieniędzy. To jest ciekawe ale i prawdziwe. Banki jednak muszą uważać. To jak igranie z ogniem. Konkurencja także potrafi wykończyć dany oddział. Trzeba uważa c na to, abyśmy nie zostali w tyle. Klienci raczej będą wybierać najkorzystniejsze banki . Dlatego konkurencja bankowa jest korzystna jedynie dla klientów, którzy zauważają dane promocje kredytowe.

Leave a Reply