Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Jakie konta bankowe warto otwierać

Niemal każdy kto zaczyna pracę, a często i wcześniej, czyli gdy pojawiają się jakiekolwiek dochody musi zdecydować się na założenie własnego konta bankowego. W tym względzie, jeśli idzie o produkty oferowane na rynku to mamy spory wybór, ale w związku z tym nie zawsze łatwo jest go podjąć. Wynika to z faktu, że jak na każdym rynku produktowym możemy naciąć się na jedynie działania marketingowe, a nie realne korzyści jakie moglibyśmy osiągnąć. Na pewno w tym przypadku bardzo popularne staje się posiadanie konta obsługiwanego przez Internet. W tym przypadku powinniśmy wiedzieć, że takie konto po prostu w znacznym zakresie będziemy obsługiwali sami poprzez odpowiedni portal w związku z tym ciężko sobie wyobrazić, by coś za tego typu działania płacić.

Oczywiście wiele banków oferuje tego typu usługę za darmo i na pewno jest to większość ofert na rynku. Jednak w wielu przypadkach możemy spotkać się z ukrytymi kosztami, czyli opłatami za różnego rodzaju działania, jakie będziemy musieli i tak podejmować. Na pewno w takiej ofercie powinniśmy móc korzystać z darmowych przelewów, a także w znacznym zakresie bankomatów, gdyż to jedyny sposób w jaki będziemy mogli przesyłać i pobierać pieniądze. Zresztą tak samo bank powinien oferować przynajmniej kilkaset w całym kraju wpłatomatów, jeśli oczywiście będziemy musieli płacić za korzystanie z placówki banku w przypadku, gdybyśmy chcieli dokonać wpłaty na nasze konto. Jeśli będziemy musieli za tego typu działania płacić tak zwana darmowa oferta, tak naprawdę stanie się płatna być może w znacznie większym stopniu, niż wersja płatna. Na pewno warto, także w tym względzie pomyśleć o tym, czy oprocentowanie na naszym koncie być powinno, a to na pewno przyda się, gdy będziemy posiadali na nim jakieś większe sumy pieniędzy, które w ten sposób mogą, także pokryć samą opłatę za konto płatne. Warto, także sprawdzać, czy bank nie zmusza nas do dokonywania opłat za kartę debetową, która w większości przypadków będzie nam niezbędna gdybyśmy od czasu do czasu potrzebowali gotówki.

Leave a Reply