Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Jak nie stracić na funduszach inwestycyjnych

W przypadku inwestowania na rynku bardzo ważne są dwie rzeczy, czyli odpowiednia wiedza, która powinna być poparta, także praktyką w tym względzie, ale także spokój w sytuacji różnych sytuacji jakie mogą się pojawić. W tym przypadku na pewno pewne instrumenty, zwłaszcza ze względu na to w jaki sposób są prezentowane na rynku uważane są za znacznie bardziej bezpieczne w stosunku do tych, które obarczone są dużym ryzykiem, jak akcje. W tym względzie na pewno traktuje się inwestowanie w fundusze inwestycyjne za dość bezpieczną metodę lokowania pieniędzy, co niestety może być złudne. Pop pierwsze każdy fundusz zawsze w odróżnieniu od banku informuje o tym, że zyski prezentowane z poprzednich lat nie są gwarantowane w przyszłości. Po drugie fundusze inwestują w różne typy instrumentów z akcjami włącznie. W związku z tym w wielu przypadkach mimo, że inwestycji dokonują profesjonaliści możemy ponosić spore straty. Na pewno, więc gdy nie chcemy ponosić w taki sposób zainwestowanych pieniędzy, strat powinniśmy oczywiście odpowiednio przygotować zakup funduszy. Nie jest rozsądne lokowanie wszystkich pieniędzy w jeden fundusz nawet taki, który nazywany jest stabilnego wzrostu. W takiej sytuacji również możemy w przypadku dekoniunktury ponosić starty.

Najlepiej w takim, przypadku część kapitału inwestować w fundusze akcji, by zarabiać w przypadku znacznym wzrostów, a większą część w przypadku bezpiecznych inwestycji w fundusze inwestujące na przykład w obligacje firm. W ten sposób znacznie zmniejszamy ryzyko inwestycji jakich dokonujemy w ten sposób. Jednak równie ważne jest, by nie poddawać się emocjom, czyli nie podejmować decyzji o sprzedaży danych jednostek funduszu w sytuacji znacznych spadków. Należy pamiętać, że tego typu inwestycje zawsze mają dotyczyć, co najmniej średniego okresu czasu w związku z czym w takiej perspektywie mamy dopiero osiągać odpowiednie zyski, a chwilowe straty mogą być odrobione w sytuacji lepszej sytuacji na rynku, która najczęściej następuje prędzej, czy później i przynosi znacznie większe zyski.

Leave a Reply