Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Czy warto słuchać doradców finansowych

W coraz większym stopniu na rynku finansowym spotykamy się z różnego rodzaju produktami, które jednocześnie są nam oferowane przez doradców określonych instytucji finansowych. W tym względzie musimy być, jednak bardzo ostrożni i odpowiednio oceniać działania takich osób, gdyż możemy spotkać się z różnymi osobami często niestety bez fachowej wiedzy, które mogą wprowadzić nas w błąd i przyczynić się do naszych start. Na pewno w tym względzie, bowiem wielu doradców jedynie z nazwy jest takimi osobami, a tak naprawdę zajmuje się niczym innym, ale sprzedażą produktów finansowych. W takiej sytuacji oczywiście mogą oni oferować nam produkty, które wcale nie będą dla nas korzystne, ale z ich perspektywy mogą przynosić im znaczne zyski w postaci dużych prowizji. W związku z taką sytuacją powinniśmy być szczególnie ostrożni i przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji dodatków zdobywać informacje o tym w jak dany produkt finansowy zachowuje się na rynku, czy jaka instytucja finansowa go oferuje. W wielu przypadkach to na nasze barki będą na przykład przerzucane koszty prowizji płacone za to, że nasze środki finansowe są obracane przez daną instytucję finansową. Niestety może tak być nawet wtedy, gdy dana instytucja będzie osiągała w danym okresie czasu starty. Bardzo często dziej się tak w przypadku, gdy decydujmy się na dość popularne programy systematycznego oszczędzania, gdzie prowizje musimy opłacać z roku na rok, co oczywiście może uszczuplać nasz portfel posiadany w danej firmie.

W związku z tym takie informacje powinniśmy posiadać zanim przystąpimy do jakiegokolwiek programu finansowego. W związku z tym nawet, gdy zamierzamy znaleźć jakiegoś doradcę na rynku powinniśmy zbadać jaką organizację on reprezentuje oraz jaką renomę posiada ona na rynku. Nawet informacja o niezależności w nazwie nie zawsze w tym względzie jest w stanie dać nam odpowiednią pewność, iż tak naprawdę dani doradcy działają. Z naszej perspektywy chodzi głównie o to, by produkt był tani i dobrany pod nasze potrzeby.

Leave a Reply