Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

Czy darmowe konta bankowe są dla nas korzystne

Banki na polskim rynku mają coraz szerszą paletę różnego rodzaju produktów, co wynika w równym stopniu z koniecznej rywalizacji, jak i coraz większej ilości tych instytucji. Inwestowanie w bankowość w Polsce okazuje się opłacalnym biznesem, gdyż jak się okazuje na podstawie różnych badań Polacy nie są skłonni do powierzania swoich pieniędzy bankom, ale przekonanie ich do tego daje duże możliwości pozyskania sporych, wolnych środków pieniężnych jakie oczywiście znajdują się na rynku.  W związku z tym w coraz większym zakresie pojawiają się takie produkty i rozwiązania, które z perspektywy klientów mogą być niewątpliwie interesujące. Na pewno jednym z takich produktów jest darmowe konto, na którym możemy przetrzymywać nasze pieniądze uzyskiwane z różnego typu dochodów. W tym przypadku musimy podejmując decyzję o wyborze takiego produktu zdecydowanie dobrze przejrzeć to z czego będziemy mogli tak naprawdę korzystać w takiej opcji. Jak się, bowiem okazuje banki za to, że dają coś za darmo oczywiście w znaczący sposób ograniczają różne możliwości korzystania z różnych usług, które najczęściej są znów standardem w przypadku płatnych wersji. Po pierwsze w większości przypadków darmowe konta dotyczą tych, w których pełna obsługa głównie drogą elektroniczną i poprzez bankomaty i wpłatomaty jest przerzucona na klientów. W związku z tym każda wizyta w palcówce banku jest najczęściej płatna, albo otrzymujemy możliwość tylko niewielkiego korzystania z placówek banku w formie bezpłatnej.

Na pewno nie będzie to, więc korzystne dla osób, które na przykład w placówkach bankowych dokonują opłat za bieżące rachunki. Tak samo, gdy w naszej miejscowości nie ma bankomatu danego banku, a także nawet wpłatomatu może okazać się, że korzystanie z takiej oferty mija się z naszej strony z celem. W znacznym też zakresie konta darmowe nie są oprocentowane, co oczywiście powoduje, iż gdy posiadamy większe sumy pieniędzy w przeciągu czasu tracą one oczywiście na swojej wartości, gdyż działa na nie inflacja. Powinniśmy to, więc brać pod uwagę, gdy wiemy, że będziemy na koncie przytrzymywali jakieś sumy pieniędzy.