Sonda

Czy obawiasz się kryzysu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Kalendarz

  March 2018
  M T W T F S S
  « Aug    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Inflacja

  Warto zwrócić uwagę na zjawisko jakim jest inflacja ponieważ może ona dotknąć nas w każdej chwili i z pewnością nie jest ona dla społeczeństwa niczym przyjemnym. Bowiem inflacja to podwyżki cen towarów oraz usług dostępnych na rynku. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli zwiększają się ceny to spada wartość pieniądza. Inflacja nie jest niczym dobrym dla ludzi, nikt bowiem nie lubi kiedy w sklepach co rusz rosną ceny. Często przez podwyżki przeciętną rodzinę nie stać na podstawowe rzeczy więc większość społeczeństwa musi żyć w biedzie. Wiadomo, że wartość pieniądza narażona jest na zmianę, jednak kiedy ceny na dobra i usługi rosną, za daną gotówkę możemy kupić coraz mniej, inflacja więc wywołuje w ludziach strach. Nie można pominąć faktu, że inflacja jest zjawiskiem, którym makroekonomia się zajmuje, a dokładniej ma ona robić wszystko, by inflacji zapobiegać. Każdy człowiek chce, by żyło mu się jak najlepiej, a podwyższanie cen niestety źle odbija się na ogólny egzystowaniu ludzi. Warto zastanowić jakie są przyczyny inflacji, bo jak się okazuje, owe przyczyny są naprawdę zadziwiające - zarządzanie relacjami http://www.bisnode.pl/produkty-i-rozwiazania/nasze-rozwiazania/bisnode-manage-relations/ . Do czynników, które wywołują wzrost cen towarów i usług można zaliczyć chociażby zwiększenie kosztów produkowania, a także wzrost cen produktów, które są importowane do naszego kraju. Na inflację wpływ ma także zwiększone zapotrzebowanie na usługi oraz towary, za duże dokładanie do inwestycji gospodarczych, zbyt długo trwający eksport, który przewyższa import czy saldo ujemne niektórych przedsiębiorstw. Najbardziej jednak zaskakującą przyczyną inflacji jest wypuszczenie do obrotu nadmiernej ilości banknotów. Przecież w końcu im więcej społeczeństwo dostaje gotówki, tym na wszystko powinno go stać. Niestety jednak jeśli mamy za dużo pieniędzy, więcej kupujemy, przez co wzrasta potrzeba większej produkcji towarów, których zaczyna brakować, a za tym idzie oczywiście inflacja. Warto wiedzieć, ze inflację możemy podzielić na: hiperinflacje, inflacje galopującą, kroczącą oraz pełzającą. Podział ten zależy oczywiście od zagrożenia i tępa rośnięcia jakie idą za podwyżkami.

biznesplan

Podjęliśmy decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej, zdecydowaliśmy się już na jej profil. Kolejnym ważnym krokiem, który powinniśmy podjąć jest sporządzenie biznesplanu. Jak z każdym przedsięwzięciem tak i z prowadzeniem firmy mamy największe szanse powodzenia, gdy przygotujemy sobie plan działania. Biznesplan jest szczegółowym projektem rozwoju twojej firmy. Gdy bierzemy w banku pożyczkę na rozwój firmy lub gdy staramy się o dofinansowanie jesteśmy zobowiązani do przedstawienia biznesplanu.

 

Lecz nawet, gdy zakładamy działalność gospodarczą opierając się na własnych funduszach taki szczegółowy plan jest nie do przecenienia. Biznesplan pisany na potrzeby zewnętrznych instytucji wygląda zazwyczaj inaczej niż ten wytwarzany na potrzeby własne. Zawiera on zakres działalności naszej firmy, źródła jej finansowania, szczegółowe etapy rozwoju. Powinniśmy wypunktować wszystkie zagrożenia jakie mogą nas spotkać podczas kolejnych etapów i znaleźć sposoby na ich neutralizację, lub przynajmniej załagodzenie.